Przejdź do treści

O NAS

KOŚCIÓŁ:

– Kościół istnieje, by uwielbiać Boga.

– Kościół istnieje, by służyć ludziom.

– Kościół istnieje, by mówić innym o Bogu.

– Kościół istnieje, by zapewnić wierzącym wspólnotę.

– Kościół istnieje, by pomagać ludziom by stawali się bardziej jak Jezus w myśleniu, odczuwaniu i działaniu.

NASZ CEL:

Przyprowadzać ludzi do Jezusa i członkostwa w Jego rodzinie, rozwijać ich ku dojrzałości na podobieństwo Chrystusa oraz wyposażać do służby w kościele jak i do życiowej misji w świecie, tak, by Imię Boże było wywyższone.

NASZA WIZJA:

Marzymy, aby nasz kościół był miejscem gdzie cierpiący, zagubieni mogliby znaleźć miłość, akceptację, pomoc, przebaczenie, wskazówki i zachętę.

Marzymy, by pomagać mieszkańcom Rzeszowa i okolic doświadczyć właściwej relacji z Bogiem.

Marzymy o możliwości osiągania duchowej dojrzałości ludzi poprzez studiowanie Pisma Świętego.

Marzymy o tym by wyposażyć każdego wierzącego do służby, która ma znaczenie, pomagając mu odkryć dary i talenty, jakimi obdarzył go Bóg.

Zdajemy sobie sprawę, że w związku z Twoją pierwszą wizytą w naszym Kościele, mogą pojawić się pytania:
– Jak do nas trafić?
– Jak się ubrać?
– Czy można przyjść z dziećmi?
– Czego można spodziewać się w kościele?

Poniżej znajdziesz kilka pomocnych informacji.

Osoba, która jako pierwsza przywita Cię w naszym Kościele, chętnie udzieli odpowiedzi na pytania i wskaże miejsce, gdzie możesz zostawić wierzchnie ubranie, napić się czegoś orzeźwiającego lub zostawić pod dobrą opieką swoje dziecko.

Podczas nabożeństwa, w gronie kilkudziesięciu osób, będziesz mógł uwielbiać Boga śpiewem i posłuchać praktycznego kazania, które pomoże Ci w codziennych życiowych zmaganiach. Pragniemy, aby to, co otrzymasz w niedzielę, służyło odnalezieniu nadziei i pomocy oferowanej każdemu z nas przez Boga.

– Jak do nas trafić?

Miejsce naszych spotkań znajduje się w Rzeszowie, przy Alei J.Piłsudskiego 11 (I piętro). Spotykamy się na nabożeństwie w każdą niedzielę o godzinie 10.00 oraz na Studium Biblijnym w każdą środę o godzinie 17.00.

– Jak się ubrać?

Bardziej od tego jak będziesz ubrany, zależy nam na tym, abyś czuł się u nas dobrze. Ubierz się, więc tak jak lubisz, a na pewno nie będziesz odróżniał się od pozostałych.

– Czy można przyjść z dziećmi?

Oczywiście, że tak! Ponieważ pragniemy umożliwić Ci pełne uczestnictwo w nabożeństwie, zapewniamy dobrze zorganizowaną opiekę nad dziećmi.

– Czego mogę spodziewać się w Kościele?

Nasze nabożeństwa odbywają się w świątecznej, radosnej atmosferze i nie opierają się na sztywnej liturgii. Zwykle trwają ok. 1,5 godziny. Do stałych elementów nabożeństwa należą:

Uwielbienie – radosne oddawanie czci Bogu poprzez współczesne i tradycyjne pieśni.

Świadectwa – każdy, kto tylko ma ochotę, może wyjść na środek i podzielić się z resztą społeczności tym, czego za sprawą Boga doświadczył w życiu, podzielić się fragmentem Słowa Bożego, który w jakiś szczególny sposób go zainteresował, opowiedzieć o swoich wewnętrznych przeżyciach.

Kazanie – inspirujące rozważanie Pisma Świętego, dzięki któremu ludzie są prowadzeni do bliskiej, osobowej więzi z Chrystusem i stają się Jego dojrzałymi naśladowcami.

Modlitwa – we wspólnych oraz indywidualnych, spontanicznych modlitwach wyrażamy Bogu naszą wdzięczność i miłość do Niego, przepraszamy Go za wszelkie nasze przewinienia, a także powierzamy Mu nasze pragnienia i troski.

Przyjęliśmy zwyczaj, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca obchodzona jest u nas pamiątka Wieczerzy Pańskiej. Jest to ważna i uroczysta część nabożeństwa, podczas której wszyscy wierzący mogą w szczególny sposób doświadczać duchowej obecności Chrystusa i jedności Kościoła. Praktykujemy Komunię pod dwiema postaciami: chleba i wina, na pamiątkę męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, poniesionej za nas i dla nas na krzyżu.

Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych na nieformalne spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku, służące nawiązaniu i pogłębianiu indywidualnych kontaktów.