AKTUALNOŚCI

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś obchodzimy pamiątkę Zesłania Ducha Świętego. Wydarzenie to ma dla nas olbrzymie znaczenie, a czasem wydaje się jakby lekko bagatelizowane czy pomijane. Mamy Boga na ziemi, Boga w nas. Nie zostawił nas samych po wniebowstąpieniu Chrystusa, nie jest dla nas niedostępny i odległy. Jest tutaj…

0 komentarzy

NABOŻEŃSTWO – 16.05.2021

Jest już dostępny zapis nabożeństwa online na niedzielę, 16 maja 2021 roku. Słowem dzieli się tym razem brat Krzysztof, który kontynuuje rozważanie Ewangelii Jana – dziś są to rozdziały 10 i 11. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wspólnej modlitwy.

0 komentarzy

NABOŻEŃSTWO – 9.05.2021

Jest już dostępny zapis nabożeństwa online na niedzielę, 9 maja 2021 roku. Słowem dzieli się tym razem brat Andrzej, który kontynuuje rozważanie Ewangelii Jana. Słowem dzieli się również brat Krzysztof. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wspólnej modlitwy. Przy okazji przypominamy, że obostrzenia związane z pandemią zostały nieco poluzowane, w związku z czym myślę, że tak… Czytaj dalej »NABOŻEŃSTWO – 9.05.2021

0 komentarzy

PIEŚŃ NAD PIEŚNIAMI

W dziale „Rozważania” jest dostępny kolejny wpis. Tym razem spróbowałem zmierzyć się z jedną z najbardziej oryginalnych ksiąg biblijnych – Pieśnią nad Pieśniami. Nie jest to utwór łatwy, ale dla nas, chrześcijan, którzy znamy Nowy Testament, powinien być już jasny i klarowny w swoim przekazie. Do lektury tekstu zapraszam TUTAJ, zapraszam również do dyskusji w… Czytaj dalej »PIEŚŃ NAD PIEŚNIAMI

0 komentarzy

NABOŻEŃSTWO – 2.05.2021

Jest już dostępny zapis nabożeństwa online na niedzielę, 2 maja 2021 roku. Słowem dzieli się tym razem brat Adam, tematem rozważania jest Ewangelia Marka. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca, a zatem tradycyjnie przeżywamy również Pamiątkę Wieczerzy Pańskiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wspólnej modlitwy.

0 komentarzy

NABOŻEŃSTWO – 25.04.2021

Jest już dostępny zapis nabożeństwa online na niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku. Słowem dzieli się tym razem brat Adam, tematem rozważania w dalszym ciągu Ewangelia Jana. Zapraszamy do obejrzenia i do modlitwy.

0 komentarzy

NABOŻEŃSTWO – 11.04.2021

Jest już dostępny zapis nabożeństwa online na niedzielę 11 kwietnia 2021 roku. Słowem dzieli się tym razem brat Craig, którego dzielnie wspomaga tłumaczeniem brat Tomasz. Zapraszamy do obejrzenia i do modlitwy.

0 komentarzy

COMMUNIO SANCTORUM

W dziale „Rozważania” jest dostępny kolejny wpis. Tym razem zastanawiamy się nad pojęciem „Communio Sanctorum”, czyli czym tak naprawdę jest „świętych obcowanie”. Serdecznie zapraszamy do lektury, jak również do dyskusji na ten temat, za pomocą komentarzy na dole tekstu. Chwała Panu!

NABOŻEŃSTWO – WIELKANOC 2021

Jest już dostępny zapis nabożeństwa online na Wielkanoc 2021 roku. Słowem dzieli się tym razem brat Adam, który również zadbał o oprawę muzyczną, wspomagają go brat Mieczysław i siostra Krystyna. Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał!

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!

„Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara”. (1Kor, 15, 13-14) To dla każdego z nas wyjątkowy czas. Wspominamy najważniejsze wydarzenia z ziemskiego życia Jezusa Chrystusa – Jego bolesną śmierć i chwalebne zmartwychwstanie. A wszystko to dla naszego zbawienia, wszystko… Czytaj dalej »BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!